Aralık 13 2006

Giriş Sayfaları (Splash Pages)

Etiketler :

Ziyaretçiler aradıkları bilgileri bulmak için sitenizi ziyaret ederler ve ilk gördükleri şey genelde sitenizin giriş sayfasıdır. Çoğu zaman bu giriş sayfaları kullanıcıya web sitenin geri kalan kısmı ve uygun arama dışında yararlı hiçbirşey sunmaz. Sadece büyük harfler ve resimlerden oluşan hareket eden cisimler görürler. Bu şekilde hazırlanmış giriş sayfaları bununla birlikte arama motorları için ciddi engeller teşkil eder.

Genellikle splash giriş sayfalarındaki temel amaç siteye giriş yolu için “cool” faktörünü eklemektir. Sitenizdeki ana sayfa bakış ve anlayışa uygun ve bilgiverici olmalıdır. Bu sayfalarda HTML linkler ve text kullanılmazsa (örnek: Flash ya da resim butonlar) arama motorları sitenizin diğer sayfalarını bulamayabilirler…

ÖNEMLİ NOT: Yukarıdakiler sizi korkutmak için yeterli değilse, arama motoru optimizasyonu’nun dikkate aldığı sitenizin ana sayfası, arama motorlarındaki sıralamalarda en üst sırada çıkmak ve başarı sağlamak için en kritik öğe olduğunu unutmayın. Eğer bir splash sayfanız olsun diye ısrar ediyorsanız, o zaman en azından splash sayfanızda siteniz hakkında kısa ama öz bir html içeriği ekleyerek biraz olsun yukarıda bahsedilen engellerden kurtulabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.